Audi, Volkswagen i Porsche opracują nowy silnik hybrydowy

Polska Agencja Prasowa SA
12-09-2005, 11:47

Nowy, oszczędny samochodowy napęd hybrydowy opracują wspólnie niemieckie koncerny Volkswagen AG, Audi AG i Porsche AG. Poinformowali o tym w poniedziałek na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie n. Menem przedstawiciele tych koncernów.

Nowy, oszczędny samochodowy napęd hybrydowy opracują wspólnie niemieckie koncerny Volkswagen AG, Audi AG i Porsche AG. Poinformowali o tym w poniedziałek na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie n. Menem przedstawiciele tych koncernów.

    Szczegółów nie ujawniono, podobnie jak żadnych terminów. Analitycy rynku motoryzacyjnego podkreślają jednak, że decyzję ujawniono wkrótce po tym jak główny konkurent grupy w Niemczech - bawarski BMW AG - ogłosił, że przyłączy się do podobnego projektu General Motors Corp. i DaimlerChrysler AG.

    Należące do Volkswagena Audi ma odgrywać wiodącą rolę w konstrukcji nowej jednostki napędowej.

    GM i DaimlerChrysler zawarły porozumienie w sierpniu. Przewiduje ono, że GM będzie głównym projektantem napędu hybrydowego, przystosowanego do napędu ciężarówek i pojazdów sportowo-terenowych (SUV) oraz crossover z napędem na tylną lub przednią oś, a także na obie.

    Natomiast DaimlerChrysler opracuje wersję przystosowaną do napędu luksusowych aut.

    W hybrydowym systemie napędowym, pojazd może poruszać się albo przy pomocy silnika elektrycznego, albo spalinowego lub też przy pomocy obu tych silników jednocześnie.

    Pozwala to na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa. Minusem jest fakt, iż pojazdy z takim systemem są droższe od konwencjonalnych (w USA różnica ceny wynosi od 4 do 9 tys. dolarów).

    Obecnie na rynku pojazdów hybrydowych dominują producenci japońscy - Toyota Motor Corp. i Honda Motor Co

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Audi, Volkswagen i Porsche opracują nowy silnik hybrydowy