Czytasz dzięki

Audytor CI Games zwraca uwagę na dwie kwestie

GSU
opublikowano: 30-08-2019, 13:54

Uhy Eca, audytor CI Games, zwraca uwagę na dwie kwestie w sprawozdaniu za pierwsze półrocze. Jedna to prognoza dochodu podatkowego i możliwość wykorzystania strat podatkowych w przyszłości. Druga warunki udzielenia kredytu bankowego. Sama spółka poinformowała o kontroli celno-skarbowej ws. CIT za 2013 r.

„Nie zgłaszając zastrzeżeń co do poprawności i rzetelności przedstawionego sprawozdania finansowego zwracamy uwagę na notę nr 4 informacji dodatkowej do sprawozdania finansowego, która odnosi się do prognoz dochodu podatkowego i możliwości wykorzystania strat podatkowych w przyszłości. Wartość aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego jest obarczona ryzykiem niepewności, ponieważ jest to wartość szacunkowa i może ulec zmianie w kolejnych okresach” – napisał audytor.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Zobacz więcej

Marek Tymiński, prezes CI Games Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Na koniec czerwca grupa wykazała 18,4 mln zł aktywa z tytułu podatku odroczonego.

„Ponadto zwracamy uwagę na notę 13 informacji dodatkowej, w której opisano warunki udzielenia kredytu bankowego. Spółka przeanalizowała warunki umowne, a także przedstawiła konsekwencje w przypadku ich niespełnienia w przyszłości” – napisał audytor.

Na koniec czerwca zobowiązani z tytułu kredytów wynosiły 24 mln zł.

CI Games podał, że w związku z wypowiedzeniem umowy z Defiant na produkcję gry „Lords of the Fallen 2”, która była finansowana kredytem bankowym na podstawie Umowy Kredytu Odnawialnego, w dniu 28. czerwca spółka podpisała aneks do Umowy Kredytu Odnawialnego .

Zgodnie z aneksem spółka zobowiązała się do niedokonywania od  26 czerwca dalszych ciągnień kredytu udzielonego na podstawie umowy.  Powodem zawarcia aneksu jest wypowiedzenie przez spółkę umowy z Defiant, gdyż jednym z głównych celów kredytu było finansowanie współpracy Spółki z Defiant.

„Jednocześnie spółka rozpoczęła prowadzenie rozmów, których celem jest wybór podwykonawców do dalszej produkcji gry „Lords of the Fallen 2”, wraz z wewnętrznym zespołem spółki. Zarząd może podjąć rozmowy z mBank w sprawie potencjalnego zwiększenia obecnego limitu zadłużenia na podstawie dotychczasowych umów kredytu zawartych z mBank  (w tym Umowy Kredytu Odnawialnego) po wybraniu podwykonawców i uzgodnieniu z nimi szczegółowych warunków współpracy” – podał CI Games.

Producent gier poinformował w sprawozdaniu z działanośc, że 7 czerwca spółce doręczono wezwanie od Naczelnika Mazowieckiego Urzędu CelnoSkarbowego w Warszawie dotyczące udostępnienia dokumentów w związku z kontrolą celno-skarbową w zakresie prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2013 r. Spółka udostępniła urzędowi dokumenty i na dzień publikacji raportu nie są znane wnioski z ww. kontroli.

Na koniec czerwca CI Games miał 5,6 mln zl gotówki.

W czerwcu CI Games z emisji akcji pozyskał 9,75 mln zł.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane