Czytasz dzięki

Audytor CI Games zwraca uwagę na dwie kwestie

GSU
opublikowano: 30-08-2019, 13:54

Uhy Eca, audytor CI Games, zwraca uwagę na dwie kwestie w sprawozdaniu za pierwsze półrocze. Jedna to prognoza dochodu podatkowego i możliwość wykorzystania strat podatkowych w przyszłości. Druga warunki udzielenia kredytu bankowego. Sama spółka poinformowała o kontroli celno-skarbowej ws. CIT za 2013 r.

„Nie zgłaszając zastrzeżeń co do poprawności i rzetelności przedstawionego sprawozdania finansowego zwracamy uwagę na notę nr 4 informacji dodatkowej do sprawozdania finansowego, która odnosi się do prognoz dochodu podatkowego i możliwości wykorzystania strat podatkowych w przyszłości. Wartość aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego jest obarczona ryzykiem niepewności, ponieważ jest to wartość szacunkowa i może ulec zmianie w kolejnych okresach” – napisał audytor.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Zobacz więcej

Marek Tymiński, prezes CI Games Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Na koniec czerwca grupa wykazała 18,4 mln zł aktywa z tytułu podatku odroczonego.

„Ponadto zwracamy uwagę na notę 13 informacji dodatkowej, w której opisano warunki udzielenia kredytu bankowego. Spółka przeanalizowała warunki umowne, a także przedstawiła konsekwencje w przypadku ich niespełnienia w przyszłości” – napisał audytor.

Na koniec czerwca zobowiązani z tytułu kredytów wynosiły 24 mln zł.

CI Games podał, że w związku z wypowiedzeniem umowy z Defiant na produkcję gry „Lords of the Fallen 2”, która była finansowana kredytem bankowym na podstawie Umowy Kredytu Odnawialnego, w dniu 28. czerwca spółka podpisała aneks do Umowy Kredytu Odnawialnego .

Zgodnie z aneksem spółka zobowiązała się do niedokonywania od  26 czerwca dalszych ciągnień kredytu udzielonego na podstawie umowy.  Powodem zawarcia aneksu jest wypowiedzenie przez spółkę umowy z Defiant, gdyż jednym z głównych celów kredytu było finansowanie współpracy Spółki z Defiant.

„Jednocześnie spółka rozpoczęła prowadzenie rozmów, których celem jest wybór podwykonawców do dalszej produkcji gry „Lords of the Fallen 2”, wraz z wewnętrznym zespołem spółki. Zarząd może podjąć rozmowy z mBank w sprawie potencjalnego zwiększenia obecnego limitu zadłużenia na podstawie dotychczasowych umów kredytu zawartych z mBank  (w tym Umowy Kredytu Odnawialnego) po wybraniu podwykonawców i uzgodnieniu z nimi szczegółowych warunków współpracy” – podał CI Games.

Producent gier poinformował w sprawozdaniu z działanośc, że 7 czerwca spółce doręczono wezwanie od Naczelnika Mazowieckiego Urzędu CelnoSkarbowego w Warszawie dotyczące udostępnienia dokumentów w związku z kontrolą celno-skarbową w zakresie prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2013 r. Spółka udostępniła urzędowi dokumenty i na dzień publikacji raportu nie są znane wnioski z ww. kontroli.

Na koniec czerwca CI Games miał 5,6 mln zl gotówki.

W czerwcu CI Games z emisji akcji pozyskał 9,75 mln zł.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane