Audytorzy GetBacku pod lupą Komisji Nadzoru Audytowego

opublikowano: 24-05-2018, 12:31
aktualizacja: 24-05-2018, 12:40

Deloitte, a także kilka innych firm audytorskich, pracujących na zlecenie GetBacku, znalazły się pod lupą Komisji Nadzoru Audytowego, działającej w Ministerstwie Finansów, dowiedział się "Parkiet".

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Jak informuje gazeta, na posiedzeniu 22 maja zdecydowano o podjęciu "określonych działań nadzorczych w sprawie GetBacku". Szczegółów nie podano.

Komisja Nadzoru Audytowego sprawuje nadzór publiczny nad wykonywaniem zawodu biegłego rewidenta, a także działalnością m.in. firm audytorskich. Jest kadencyjnym organem administracji publicznej, niezależnym w swoim działaniu, kolegialnym, finansowanym z budżetu państwa. Dba o prawidłowe przeprowadzanie przez biegłych rewidentów badań sprawozdań finansowych w szczególności kluczowych jednostek gospodarczych.

Kilka dni temu Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" poinformowało Komisję Nadzoru Finansowego oraz Komisję Nadzoru Audytowego o podejrzeniu braku zachowania bezstronności i należytych standardów zawodowych przez biegłych rewidentów akceptujących bilanse spółek sektora finansowego - chodziło o bilans spółki GetBack SA i biegłych rewidentów, związanych z Deloitte.

Deloitte w odpowiedzi na komunikat podkreślił, że nie zgadza się z "sugerowanymi w tekście wnioskami i domniemaniami". Czytaj więcej>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy