Aukcje WOŚP: rolls-royce, vw golf, Chodakowska i Balcerowicz

Jurek Owsiak i zespół WOŚP znowu spróbują rozgrzać serca Polaków. Umysły internautów już rozgrzewają tegoroczne aukcje. Umysły i palce, bo trzeba się przeklikać przez ponad 12 tys. aukcji.

Domek letniskowy, dzień w górach z Andrzejem Bargielem, klaps z filmu „Kler”, tydzień metamorfozy od Ewy Chodakowskiej, czy spacer z Leszkiem Balcerowiczem - to tylko kilka aukcji otwartych na portalu Allegro w ramach kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Wyświetl galerię [1/2]

Rolls-royce na aukcji WOŚP

ARC

W niedzielę 13 stycznia odbędzie się 27. Finał WOŚP pod hasłem „Pomaganie jest dziecinne proste”. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  

Jurek Owsiak powie „siema” za tydzień, ale w internecie już trwa aukcyjna gorączka. Metamorfoza Chodakowskiej wyceniania jest na razie na ponad 14 tys. złotych, nieco mniej niż golf (samochód, nie ciuch) Filipa Chajzera. Auto ma już sporo lat w dowodzie, bo to druga generacja golfa, ale zostało pomalowane przez Szymona Chwalisza.  

Na liście popularności wysoko jest też spotkanie z Kamilem Stochem, czy sylwester Lejdis, który w zasadzie nie jest sylwestrem, ale jak czytamy: „najlepszą od lat imprezą sylwestrową w środku lata w Polsce." Chodzi o trzy dni w spa w Pałacu Wiechlice z Magdą Różczką, Edytą Olszówką, Izą Kuną i Anią Dereszowską. Na razie za 6 tys. złotych, licytuje 16 osób.  

Na Allegro nie brakuje też wątków ekonomicznych. Leszek Balcerowicz oferuje spacer spod ministerstwa finansów do Szkoły Głównej Handlowej. W piątek popołudniu taka wycieczka była wyceniania na ponad 2,2 tys. złotych, czyli o niespełna tysiąc więcej niż kolacja z bokserem Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem.

Jeśli ktoś przeliczył w Google Maps dystans między ministerstwem i SGH i obawia się o formę, to najpierw może poćwiczyć podczas godzinnej gry w squasha z dziennikarzem Konradem Piaseckim. Na razie za 710 złotych.  

Absolutnym hitem tegorocznych aukcji będzie jednak najprawdopodobniej rolls-royce ufundowany przez Mastercard. Samochód został wyremontowany przez braci Collins, czyli pochodzących z Legnicy Rafała i Grzegorza Chmielewskich, którzy „odpicowują” drogie auta gwiazd.  

- Auto zostało poddane remontowi (prace blacharskie, mechaniczne, wizualne) oraz licznym modyfikacjom (w tym mającym na celu dopuszczenie do ruchu w Polsce) w Garażu Braci Collins. - czytamy w opisie aukcji.  

Pojazd nie ma udokumentowanej historii poprzednich właścicieli. Podatki i cła zostały już opłacone. Na razie ikonę motoryzacji licytuje 26 osób, a najwyższa cena to 100 tys. złotych. Aukcja potrwa jednak do końca stycznia. Rolls-royce już teraz jest jednak lepszy od ikony polskiej motoryzacji, czyli poloneza Filipa Chajzera, którego w zeszłym roku sprzedano za 67 tys. złotych.  

Najdroższą aukcją w całej historii internetowych licytacji WOŚP był do tej pory dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli, za który zapłacono ponad 740 tys. złotych, choć na tę kwotę złożyła się dodatkowa wpłata od jednego z licytujących.

W sumie przez 19 lat łącznie na aukcjach WOŚP zebrał prawie 53 mln złotych, a podczas ostatniego finału ponad 9 mln złotych.

Na liście sponsorów i partnerów WOŚP nie brakuje firm związanych z branżą finansową. Sponsorami głównymi są Play, Allegro, TVN, Lipton i Dawtona, ale także mBank i Mastercard. Najbliższy 27. finał wspierają m.in. Euronet i Mennica Polska.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu