Czytasz dzięki

Aumiller: komisja nie ma środków, by weryfikować zeznania Cimoszewicza i Jaruckiej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-08-2005, 19:50

Sejmowa komisja śledcza ds. PKN Orlen nie ma ani środków, ani czasu, by weryfikować zeznania marszałka Włodzimierza Cimoszewicza, ani jego b. asystentki Anny Jaruckiej - powiedział PAP we wtorek przewodniczący komisji Andrzej Aumiller (Samoobrona).

Sejmowa komisja śledcza ds. PKN Orlen nie ma ani środków, ani czasu, by weryfikować zeznania marszałka Włodzimierza Cimoszewicza, ani jego b. asystentki Anny Jaruckiej - powiedział PAP we wtorek przewodniczący komisji Andrzej Aumiller (Samoobrona).

    W jego ocenie, tym wątkiem powinna się zająć prokuratura. Aumiller powiedział, że najważniejszym obecnie zadaniem nie jest rozwiązanie tej sprawy, co przez niektórych uznawane jest za włączanie się do kampanii wyborczej, a zakończenie prac komisji i przygotowanie raportu.

    Poinformował, że we wtorek minął termin składania poprawek do przygotowanego przez niego projektu sprawozdania komisji. Do wtorku jedynie poseł Roman Giertych (LPR) złożył swoje poprawki.

    25 i 26 sierpnia komisja spotka się na posiedzeniu, by omówić ostateczny kształt raportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane