Australia: upały zmuszają firmy do przestojów

DI, PAP
opublikowano: 12-02-2017, 22:00

Największe fabryki na wschodzie Australii wstrzymały w piątek działalność, a władze apelują do mieszkańców, by nie gotowali i nie oglądali TV.

Ma to zapobiec przeciążeniu sieci energetycznej, gdy nad najbardziej zaludnione obszary kraju nadciąga fala upałów. „Zamiast iść po pracy prosto do domu, włączyć telewizor i coś ugotować, warto rozważyć pójście do kina, odwiedziny w centrum handlowym, żeby utrzymać zużycie prądu na niskim poziomie” — apeluje ministerstwo energii stanu Nowa Południowa Walia (NSW).

Australii znów dokuczają upały
Zobacz więcej

Australii znów dokuczają upały ARC

Władze stanu przygotowują się do tymczasowego zawieszenia dostaw prądu na wybrane obszary. Kilka dni wcześniej 40 tys. domów i firm w stanie Australia Południowa zostało odciętych od dostaw energii. Fala upałów przesuwa się ze środkowej części Australii na wschód, nad NSW, która jest najgęściej zaludnionym stanem.

W jego niektórych regionach oraz w Australijskim Terytorium Stołecznym słupek rtęci podskoczył w piątek do 40 stopni Celsjusza, a prognozy ostrzegają przed jeszcze wyższą temperaturą. Australia Południowa ponad jedną trzecią energii czerpie z elektrowni wiatrowych, jednak gdy w miarę narastania upałów mieszkańcy zaczęli bardziej korzystać z klimatyzatorów, wiatr zamarł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Australia: upały zmuszają firmy do przestojów