Australijczycy partnerem KGHM w Sierra Gorda

opublikowano: 22-02-2022, 15:45

KGHM poinformował, że od 22 lutego 2022 roku ma nowego partnera w spółce Sierra Gorda SCM, zajmującej się wydobyciem miedzi w Chile.

– Po zamknięciu transakcji sprzedaży całości udziałów w chilijskiej kopalni przez Sumitomo Metal Mining Co., Ltd. oraz Sumitomo Corporation, akcje przejęła australijska grupa górnicza South32 - głosi komunikat.

fot. KGHM
fot. KGHM

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy, że australijska firma South32 ogłosiła zamiar przejęcia 45 proc. udziałów w kopalni Sierra Gorda. Z komunikatu australijskiej spółki wynikało wówczas, że zapłaci 1,55 mld USD oraz dodatkowe 500 mln USD w przyszłości, w zależności od kształtowania się cen miedzi. Transakcja miała zostać sfinalizowana do końca 2021 roku.

– Na pokładzie miedziowego giganta z Polski witamy nowego partnera z nadzieją na udaną współpracę biznesową w Sierra Gorda. Jednocześnie dziękujemy Sumitomo za zaufanie i wysiłki w uzyskaniu w tym projekcie jak najlepszych wyników – powiedział Paweł Gruza, wiceprezes KGHM ds. Aktywów Zagranicznych, cytowany we wtorkowym komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane