Niski popyt na obligacje 50-letnie Austrii i Wielkiej Brytanii

opublikowano: 13-04-2021, 12:24

Austria i Wielka Brytania sprzedawały we wtorek obligacje 50-letnie po tym jak emisja podobnych papierów Włoch spotkała się niedawno z dużym popytem, informuje Reuters.

Popyt na obligacje Wielkiej Brytanii z terminem wykupu w 2071 roku wartości 1 mld GBP był najniższy od lipca 2018 roku na aukcji we wtorek. Inwestorzy zaoferowali trochę ponad dwa razy większą kwotę. W przypadku obligacji 50-letnich Austrii także nie można mówić o sukcesie. Popyt wyniósł 14 mld EUR i był o połowę niższy od rekordowego z emisji „dziesięciolatek” w styczniu.

Sprzedaż obligacji 15-letnich Hiszpanii przyciągnęła ponad 62 mld EUR popytu, który również był wyraźnie poniżej rekordowego.

W przypadku obligacji Austrii i Hiszpanii sprzedaż odbyła się za pośrednictwem banków bezpośrednio inwestorom.

Reuters przypomina, że oferta obligacji 50-letnich Włoch wartości 5 mld EUR przyciągnęła 13-krotnie większy popyt w ubiegłym tygodniu. Agencja zwraca uwagę, że po mocnym rozpoczęciu roku, sprzedaż obligacji o bardzo długim terminie wykupu słabła od lutego z powodu wzrostu rentowności na rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane