Autonomiczną latającą taksówkę elektryczną zaprezentowano w Nowej Zelandii

PAP
opublikowano: 13-03-2018, 18:51

Firma Kitty Hawk, utworzona przez założyciela Google Larry'ego Page'a, zaprezentowała w Nowej Zelandii prototyp latającej taksówki z napędem elektrycznym, która może poruszać się z prędkością do 180 km na godzinę - podał we wtorek serwis BBC.

Cora, jak nazwano nowy pojazd pionowego startu i lądowania (eVTOL), może pokonać na jednym doładowaniu dystans 100 km - wskazano.

Według BBC usługi oferowane przez eVTOL mają być docelowo dostępne na zasadach, jakie oferują obecnie linie lotnicze czy firmy specjalizujące się w usługach współdzielenia pojazdów.

Jak podała firma Kitty Hawk, jej pojazd jest w pełni autonomiczny i elektryczny.

Cora została opracowana w Nowej Zelandii, której rząd "wysoko ocenił projekt ze względu na jego walory prośrodowiskowe". "Ambicją Nowej Zelandii jest przestawienie się do 2050 roku na technologie zeroemisyjne, m.in w zakresie elekromobilności" - powiedziała cytowana przez BBC dr Megan Woods, australijska minister ds. badań, nauki i innowacji. Nie ujawniła jednak kiedy Cora zacznie loty komercyjne. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Autonomiczną latającą taksówkę elektryczną zaprezentowano w Nowej Zelandii