Autor sukcesu Heyah wesprze Netię

KL
06-08-2009, 00:00

Grzegorz Esz odchodzi z PPWK i wejdzie do zarządu Netii. Dostanie także akcje giełdowej spółki.

Grzegorz Esz odchodzi z PPWK i wejdzie do zarządu Netii. Dostanie także akcje giełdowej spółki.

Współautor kultowej "czerwonej łapy, Grzegorz Esz nie powtórzył w PPWK sukcesu Heyah. Teraz spróbuje swoich sił w Netii. Będzie tam od 1 października członkiem zarządu oraz dyrektorem do spraw komercyjnych.

— To była propozycja nie do odrzucenia — mówi Grzegorz Esz.

Dodał, że dołącza do zespołu Netii w ciekawym momencie rozwoju spółki.

— Netia wprowadza kolejne nowe usługi, jak: telefonia mobilna, mobilny internet, IPTV. Są to skomplikowane przedsięwzięcia. Dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić marketing i sprzedaż — powiedział Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Nowy członek zarządu weźmie udział w programie motywacyjnym w 2009 r. Rada nadzorcza Netii przyznała mu 4,16 mln opcji wymiennych na akcje serii K.

Grzegorz Esz zmienia barwy krótko po tym, jak w PPWK zaszły zmiany organizacyjne i w akcjonariacie. Maciej Zientara przekazał swoje akcje PPWK innemu giełdowemu operatorowi — MNI. Spółki rozpoczęły restrukturyzację. Działalność medialna miała pozostać w PPWK, a telekomunikacyjna trafiła do MNI. Grzegosz Esz przestał być wiceprezesem, a stał się prezesem jednej ze spółek zależnych, Red Lab, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania Navigo.

Nowy członek zarządu Netii odchodzi z PPWK po dwóch latach. Co się w tym czasie nie udało? Grupa nie wyszła na zagraniczne rynki, nie udało jej się też zbudować silnej oferty dla klienta detalicznego, nie powstał także operator MVNO. Na koniec ubiegłego roku firma miała 4,2 mln zł straty, choć wcześniej osiągnęła zyski. Oczywiście, nie pomógł kryzys i problemy z opcjami w spółce zależnej. Nie udało się też, jak dotąd, sprzedać części kartograficznej, która pozostaje obecnie poza podstawowym biznesem PPWK.

Powiodło się za to kilka przejęć — m.in. El2, Neotel, Długie Rozmowy. Te dwie ostatnie spółki niedługo trafią bezpośrednio do MNI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Autor sukcesu Heyah wesprze Netię