Avia Solutions Group wchodzi na polski rynek linii lotniczych

DI
opublikowano: 22-12-2009, 13:29

Litewska grupa z branży lotniczej Avia Solutions Group AB wprowadzi na polski rynek nowego czarterowego przewoźnika.

W grudniu zarejestrowano spółkę flyLAL charters PL i rozpoczęto oficjalne procedury w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego wymagane do powołania przedsiębiorstwa lotniczego i uzyskania Certyfikatu Operatora Lotniczego (AOC)  

„Nasze sukcesy na rynku czarterowym na Litwie, w Estonii i Włoszech zachęciły nas do rozszerzenia działalności gospodarczej na inne kraje sąsiedzkie” - mówi Vytautas Kaikaris, prezes flyLAL charters PL.

Nowe przedsiębiorstwo lotnicze zostanie zarejestrowane w Polsce i zatrudni lokalnych specjalistów branży lotniczej. Początkowo firma planuje stworzenie około 80 nowych miejsc pracy. Liczba lokalnych specjalistów wzrośnie do 150 do roku 2012. Spółka rozpoczęła już wyszukiwanie i nabór personelu.

Według V. Kaikarisa, głównym celem spółki jest osiągnięcie 15% udziału w rynku lotów czarterowych do 2012 roku.

Avia Solutions Group ma największą infrastrukturę lotniczą w regionie bałtyckim i dwa przedsiębiorstwa lotów czarterowych: flyLAL charters i FlyLAL Charter Eesti. W roku 2009 spółki przewiozły ponad 380 tys. pasażerów. flyLAL charters ma 85 proc. udziału w rynku litewskim, a FlyLAL Charter Eesti około 55% udziału w rynku estońskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Avia Solutions Group wchodzi na polski rynek linii lotniczych