Aviva redukuje zatrudnienie

opublikowano: 06-06-2019, 09:59

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva zapowiedział poważne zmiany w swojej działalności, czego jednym ze skutków będzie redukcja zatrudnienia, donosi Reuters.

Firma zamierza zmienić strukturę swojego brytyjskiego biznesu i obniżyć koszty w całej firmie. W grę wchodzi eliminacja 1800 miejsc pracy w ujęciu globalnym.

Jeden z bardziej rozpoznawalnych przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego, obecny również na polskim rynku,  chce w ciągu trzech lat obniżyć koszty o 300 mln GBP (380,22 mln USD). Są one spore, gdyż w 2018 r. baza kosztowa opiewała na 4 mld GBP.

Aviva powiedziała, że dokona przeglądu swoich brytyjskich ubezpieczeń na życie i ogólnych ubezpieczeń. Brytyjski biznes cyfrowy zostanie włączony do ogólnej działalności ubezpieczeniowej.

Aviva zatrudnia 30 000 osób, a jej rynki międzynarodowe (ogółem 16) obejmują m.in. Kanadę, Francję, Irlandię i Azję.

Aviva poinformowała, że dotychczasowy obrót był zgodny z 2018 r. I powtórzył swoje zobowiązanie do progresywnej polityki dywidendowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu