Aviva TUnŻ złożyło wniosek do UOKiK ws. zgody na przejęcie Expander Advisors

ISBNews
opublikowano: 02-06-2015, 14:35

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie zgody na przejęcie kontroli nad Expander Advisors, podał Urząd.

"Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. z siedzibą w Warszawie (należące do Grupy Aviva prowadzącej działalność przede wszystkim w zakresie ubezpieczeń, w tym na terenie Polski) samodzielnej i bezpośredniej kontroli nad Expander Advisors Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (stojącym na czele Grupy Expander i prowadzącym działalność w zakresie świadczenia usług pośrednictwa finansowego na terenie Polski)" - czytamy w komunikacie.

Wniosek wpłynął 29 maja 2015 r., sprawa jest w toku, podano także.

W maju br. Aviva - jedna z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce - podpisała z Innova Capital umowę, na podstawie której przejmie 100% udziałów w Expander Advisors. Umowa zostanie zrealizowana pod warunkiem uzyskania zgody UOKiK.

Expander Advisors zanotował 10-krotny wzrost zysku netto do 18,4 mln zł w 2014 r. Firma pośredniczyła w ub. roku w sprzedaży kredytów hipotecznych o łącznej wartości prawie 3,8 mld zł.

Pierwszy oddział Expandera - firmy doradztwa finansowego został otwarty w grudniu 2001 roku w Warszawie. Większościowym akcjonariuszem spółki był Softbank. W 2003 roku 100% udziałów Expandera kupiła spółka GE Investments, należąca do koncernu General Electric. Natomiast w grudniu 2007 roku 60% akcji spółki nabył fundusz Innova Capital, który w 2010 powiększył swoje udziały do 100%. Posiada blisko 100 oddziałów w 50 miastach. W jego ofercie znajdują się produkty kilkudziesięciu instytucji finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Aviva TUnŻ złożyło wniosek do UOKiK ws. zgody na przejęcie Expander Advisors