Awantura o lewe e-maile

MZAT
opublikowano: 14-09-2011, 00:00

Elektroniczne fałszywki są nie tylko w polityce. Komputronik dowodzi, że e-dokumenty fabrykowało CC Energy.

Elektroniczne fałszywki są nie tylko w polityce. Komputronik dowodzi, że e-dokumenty fabrykowało CC Energy.

Wojna między Komputronikiem i Clean Carbon Energy (CC) (czyli dawnym Karenem) się zaostrza. Chodzi o wzajemne zobowiązania. W komunikatach obie strony używają określeń "fałszerstwo" i "przestępstwo". Tym razem oskarżenia rzucane są w związku z rzekomymi przestępstwami elektronicznymi.

Na początku sierpnia CC Energy opublikowało e-maile, które w związku z transakcją sprzedaży Karena miały być wymieniane przez władze Komputronika, m.in. przez wiceprezesa Jacka Piotrowskiego. CC Energy mówiło wtedy o "informacjach wskazujących na działania posiadające znamiona przestępstwa", powołując się na informacje od Marcina Marczuka, byłego pracownika Komputronika.

Komputronik natychmiast zaprzeczył stwierdzeniom CC. Złożył też zawiadomienie do prokuratury. Zlecił też ekspertyzę firmie Kroll OnTrack, jednemu ze światowych liderów branży informatyki śledczej. Badano bazy danych rejestrujące wszystkie wiadomości wysyłane z kont pocztowych Komputronika. Z ekspertyzy, której wnioski ujawniono wczoraj, wynika, że e-maile przedstawione przez CC Energy zostały spreparowane.

— Uzyskaliśmy potwierdzenie fałszerstwa w niezależnym źródle. Manipulacje były nieudolne, spreparowane e-maile z ewidentnymi dopiskami miały — z braku prawdziwych dowodów — pomóc El-Corn i CC Energy w procesie, który nam wytoczono — mówi Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

Komputronik domaga się od dawnego Karenu realizacji weksli na 9 mln zł. CC Energy zaś upiera się, że firma Wojciecha Buczkowskiego jest mu winna ponad 40 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu