Czytasz dzięki

Awaria w ZUS usunięta

opublikowano: 18-07-2018, 11:57
aktualizacja: 18-07-2018, 14:15

Awaria dwóch dysków, która spowodowała niedostępność strony internetowej ZUS i oraz Platformy Usług Elektronicznych (PUE), została usunięta. Zakład zaczyna przywracać usługi.

 ZUS w trybie pilnym usunął awarię dwóch dysków, które odpowiadały za obsługę stron ZUS.pl i PUE. Wspólnie z producentem macierzy - HP od godzin porannych pracował nad przywróceniem pełnej funkcjonalności usług. Po godz. 16 wszystkie usługi zostały przywrócone.

Trywialna technicznie awaria spowodowała niedogodności w dostępie do strony i PUE
Zobacz więcej

ZUS

Trywialna technicznie awaria spowodowała niedogodności w dostępie do strony i PUE Fot. Andrzej Bogacz - Forum

Poza niedostępnością strony i PUE wszystkie systemy ZUS, w tym najważniejszy - KSI działały prawidłowo. Awaria nie miała wpływu na obsługę klientów w placówkach.

PUE udostępnia płatnikom on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków.  

W związku z niedostępnością PUE lekarze nie mogli czasowo m.in. wystawiać elektronicznych zwolnień.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane