Awbud przejął Utex-Sigma za ok. 7 mln zł

21-05-2007, 20:09

Grupa budowlana Awbud, specjalizująca się m.in. w produkcji kostki brukowej, za ok. 7 mln zł przejęła jednego ze swoich konkurentów na tym rynku, firmę Utex-Sigma z Mikołowa. Po transakcji zatrudnienie w grupie przekroczy 400 osób, a roczna wartość sprzedaży sięgnie ponad 120 mln zł.

Szczegóły transakcji ujawnił w poniedziałek zarząd Awbudu z Fugasówki k. Zawiercia. Według jego przedstawicieli, transakcja ta jest pierwszą w procesie konsolidacji polskiego rynku kostki brukowej, przeprowadzoną bez udziału kapitału zagranicznego.

Strategia grupy zakłada ľ jak poinformował PAP dyrektor ds. marketingu i rozwoju w firmie Piotr Grabowski - udział w dalszej konsolidacji sektora kostki brukowej. W miarę nowych potrzeb inwestycyjnych rozważa pozyskanie, być może jeszcze w tym roku, inwestora finansowego, a w perspektywie pozyskanie środków z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Według prezesa Awbudu Andrzeja Wuczyńskiego, włączenie w skład grupy zakładów w Mikołowie i Roszkowie umocni jej pozycję rynkową, szczególnie na Śląsku i w Małopolsce oraz zwiększy moce w zakresie kostki brukowej i tzw. galanterii betonowej o połowę.

Zdaniem Wuczyńskiego, po transakcji Awbud będzie jednym z liderów branży w południowej Polsce. Awbud istnieje od 18 lat. W skład grupy, oprócz nowoprzejętych zakładów oraz firmy Awbud Kostka Brukowa, wchodzi też spółka Awbud Budownictwo - spółka zajmująca się budownictwem przemysowym i ogólnym.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Awbud przejął Utex-Sigma za ok. 7 mln zł