AXA chce zatrudnić w Polsce 500 księgowych

MAG,GN
opublikowano: 12-03-2008, 00:00

Francuski ubezpieczyciel szuka lokalizacji pod centrum finansowo-księgowe. W grę wchodzą Szczecin, Katowice i Gdańsk.

Francuski ubezpieczyciel szuka lokalizacji pod centrum finansowo-księgowe. W grę wchodzą Szczecin, Katowice i Gdańsk.

AXA chce w Polsce uruchomić centrum finansowo-księgowe obsługujące europejskie spółki francuskiej grupy. Druga firma ubezpieczeniowa w Europie myślała o tym przed wakacjami, ale potem sprawa ucichła. Teraz przedstawiciele firmy wznowili rozmowy.

— AXA chce zatrudnić 500 osób. Centrum ma ruszyć pod koniec tego roku. Rozważa lokalizacje w Szczecinie, Katowicach i Gdańsku — twierdzi źródło „PB”.

Sama spółka do niczego się nie przyznaje.

— Nic mi nie wiadomo o tym, by taka inwestycja była planowana. Jednak polityka grupy AXA jest taka, że informujemy dopiero wtedy, gdy zapadną ostateczne decyzje — mówi Beata Wójcik, rzecznik grupy AXA Polska.

Choć Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych odmawia komentowania projektów w toku, wiadomo, że Francuzi zwrócili się do niej i liczą na rządowe wsparcie. Przedstawiciele miast odmawiają komentarza na temat negocjacji. Twierdzą jednak, że biuro na taki projekt — a mowa o 5 tys. mkw. — na pewno by się znalazło.

— Szczecin stawia na rozwój sfery usługowej, tego typu inwestycje mają dla nas znaczenie strategiczne. Jesteśmy gotowi spełnić wymagania firmy co do powierzchni biurowej w perspektywie najbliższych miesięcy — twierdzi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

— W Katowicach mamy wiele nowych inwestycji i nie powinno być specjalnych kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej powierzchni — dodaje Mateusz Skowroński, pełnomocnik prezydenta ds. kontaktu z inwestorami.  

Wśród przedstawicieli branży finansowej swoje centra usług mają w Polsce m.in.: ABN Amro, GE Money Bank, Citi Group czy Credit Suisse. Dotychczas żadna z tych firm nie dostała na inwestycję wsparcia, bo rząd uważa, że instytucje finansowe są wystarczająco zamożne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG,GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu