AXA rozszerza swoją strategię inwestycyjną w zakresie oleju palmowego

  • Paweł Makosz
opublikowano: 16-06-2021, 11:35

AXA Investment Managers rozszerza swoją strategię inwestycyjną w zakresie oleju palmowego, chcąc wykluczyć firmy zaangażowane w poważne kontrowersje związane z użytkowaniem gruntów lub powodujące utratę bioróżnorodności.

Strategia wzmacnia politykę wprowadzoną w 2014 roku, aby wykluczyć inwestycje w firmy, które nie zdołały uzyskać certyfikatów "zrównoważonej produkcji oleju palmowego" lub borykały się z takimi problemami jak nielegalna wycinka lasów.

Główni zarządzający funduszami, pod presją inwestorów końcowych i regulatorów, koncentrują się na bardziej zrównoważonych strategiach inwestycyjnych.

– AXA jest zaangażowana w walkę z wylesianiem i przekształcaniem naturalnych ekosystemów, jak również wspiera odbudowę lasów w celu zapewnienia ochrony siedlisk i ograniczenia globalnego ocieplenia – powiedział prezes wykonawczy firmy, Marco Morelli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Reuters

Polecane