Axel Springer zapewnia, że nie planuje zamknięcia ”Dziennika”

Presserwis
08-10-2008, 08:31

”Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska) i  ”Rzeczpospolita” (Presspublica) przypomniały wczoraj o niekorzystnym dla ”Dziennika” (Axel Springer Polska) raporcie analityków Domu Maklerskiego PKO BP  z 26 września br. Raport prognozuje: ”bliską agonię tytułu w obecnej formule”.

- Doceniamy troskę analityków o nasz tytuł. Jednak "Dziennik" całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy spokojni o jego dalszy rozwój. Na pewno nie planujemy jego zamknięcia – mówi Roman Szczepanik, odpowiedzialny za komunikację korporacyjną i HR w Axel Springer Polska.

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP zajęli się ”Dziennikiem” przy okazji podwyższania rekomendacji dla akcji Agory. Napisali oni, że: ”Ostatnie dane (…) dotyczące wysokości struktury sprzedaży »Dziennika« w naszej ocenie sugerują bliską agonię tytułu w obecnej formule. Równocześnie uważamy, iż wobec coraz wyraźniejszych sygnałów braku sukcesu wydawca »Dziennika« zdecyduje się na likwidację tytułu”.

- Fakt, iż media to komentują, związany jest z tym, że zaczyna się walka o wpływy reklamowe w czwartym kwartale. Jak widać, bezpardonowa. Uznanie klientów reklamowych i wysoka cytowalność jest najlepszym świadectwem rozwoju naszej gazety – zapewnia Szczepanik.
W sierpniu br. rozpowszechnianie płatne razem ”Dziennika” według ZKDP wyniosło 158 064 egz. (spadek o 9,34 proc. w porównaniu z sierpniem 2007).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Axel Springer zapewnia, że nie planuje zamknięcia ”Dziennika”