…Aż 90 proc. mieszkańców Polski niepokoi stan środowiska naturalnego?

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 16-05-2012, 00:00

Czy wiesz, że…

To dane z badania European Trusten Brands, przeprowadzonego w tym roku przez wydawnictwo Reader’s Digest. Nic więc dziwnego, że coraz częściej osoby prywatne, przedsiębiorstwa, samorządy podejmują świadome działania proekologiczne. Częściej niż zaangażowaniem w ochronę środowiska kierują się jednak motywami ekonomicznymi. Ekologia bowiem z zasady idzie w parze z oszczędnością.

Ograniczenie zużycia surowców, energii, wody, redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza, zmniejszenie produkcji ścieków i odpadów, powtórne wykorzystanie materiałów — to wszystko, mówiąc niezbyt naukowo, „ekonomiczna ekologia”. Dla osób prywatnych takie działania powodują ograniczenie opłat eksploatacyjnych. Dla przedsiębiorstw — to obniżenie kosztów działania, ale także zdobycie przewagi konkurencyjnej. Wiele firm wprowadziło już proste rozwiązania, z minimalnym zaangażowaniem kosztów. Głębsze modernizacje wymagają nakładów finansowych. Wiążą się ze zmianą sposobu zasilania w energię i ciepło (w tym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł), wymianą parku maszynowego, zastosowaniem dodatkowego wyposażenia, modernizacją procesów technologicznych. Przedsięwzięcia wpływające na poprawę stanu środowiska mają szansę na finansowanie na warunkach korzystniejszych niż w przypadku innych inwestycji. Tanich pieniędzy można szukać także na rynku komercyjnym.

Bankiem, który oferuje proekologiczne kredyty, często na warunkach preferencyjnych, jest Bank Ochrony Środowiska. Już same nazwy produktów sugerują ich przeznaczenie: Kredyt z Dobrą Energią, z Klimatem, EnergoOszczędny, Termoulga. Warto sięgnąć po takie pieniądze w imię proekologicznej rewolucji.

Wejdź na www.bosbankdlafirm.pl i przekonaj się, jak twoja firma może zyskać na ekologii!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu