Azja jeszcze rosła, Europa realizowała zyski

Marek Wierciszewski
opublikowano: 04-08-2010, 00:00

Po euforycznej sesji inaugurującej sierpień na rynkach kapitałowych wtorek przyniósł lekkie schłodzenie nastrojów. Choć w Azji nadal dominował optymizm, to jednak już w Europie inwestorzy przystąpili do realizacji zysków.

Niemiłą niespodzianką były doniesienia ze Sky Deutschland, które traciło aż 24 proc. Kontrolowana przez Ruperta Murdocha spółka ogłosiła, że w bieżącym roku poniesie stratę i zapowiedziała nową emisję akcji. W zupełnie innych nastrojach kończyli sesję akcjonariusze BMW. Wynik netto producenta samochodów był najlepszy od 2,5 roku, dzięki czemu kurs skoczył o 3 proc. Przed otwarciem za oceanem kontrakty na indeksy giełdy nowojorskiej utrzymywały się nieco poniżej poniedziałkowego zamknięcia, ale słabsze od prognoz dane makro ponownie zasiały w sercach inwestorów niepewność.

Wydatki amerykańskich konsumentów pozostały bez zmian, choć oczekiwano minimalnej poprawy. Zawiodły także zamówienia w przemyśle oraz liczba umów na rynku wtórnym nieruchomości. Obie wielkości były w czerwcu niższe niż jeszcze miesiąc wcześniej. Na domiar złego gorsze od oczekiwań analityków były wyniki Dow Chemical oraz Procter Gamble. Obie spółki straciły 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu