Azja napędza HMS Polska

MAG
opublikowano: 06-10-2010, 00:00

Niemiecka firma wyda 20 mln zł na rozbudowę zakładu w Wykrotach.

Niemiecka firma wyda 20 mln zł na rozbudowę zakładu w Wykrotach.

HMS Polska z niemieckiej grupy Rena rozrasta się. Firma, która od 2006 r. już produkuje w Wykrotach na Dolnym Śląsku obudowy do automatów do obróbki fotoogniw, ma nowy projekt, zlokalizowany na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

— HMS zainwestuje 15,2- -23 mln zł, rozbuduje się i zwiększy powierzchnię produkcyjną z 2,1 do 10 tys. mkw. Inwestor deklaruje zatrudnienie 30 osób na etat, ale wraz z osobami z agencji pracy będzie mieć docelowo 300 pracowników — mówi Iwona Krawczyk, prezes kamiennogórskiej strefy.

Dotąd HMS zainwestował w Wykrotach 8,9 mln zł i zatrudnia 130 osób.

Firma szybko działa. Prace budowlane ruszą przed zimą i zakończą się w czerwcu 2011 r.

— Powodem inwestycji jest wzrost zapotrzebowania na rynku azjatyckim. Firma, która produkowała 6 linii produkcyjnych, teraz będzie wytwarzać 16 — dodaje Iwona Krawczyk.

Chociaż ten projekt inwestor zmieści na swojej działce, już dokupił sąsiadujące 1,5 ha. To znak, że HMS Polska nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

To kolejny ciekawy projekt w kamiennogórskiej strefie. W sierpniu na inwestycję zdecydowała się firma Contur 2000, która wybuduje w Lubaniu fabrykę produkującą inteligentne protezy podudzia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu