Azja Pacyficzna przewodzi w ofertach IPO

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-09-2017, 12:21
aktualizacja: 28-09-2017, 12:24

Wall Street może w tym roku zobaczyć sporo debiutujących chińskich firm, ale w kończącym się właśnie kwartale to rejon Azji i Pacyfiku zdominował pierwsze oferty publiczne (IPO), donosi serwis CNBC.

Według raportu EY, który został opublikowany w czwartek, w trzecim kwartale 2017 r. region Azja-Pacyfik miał 65-proc. udział w 330 ofertach IPO i 49-proc. w pozyskanym w ramach IPO kapitale na całym świecie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dla porównania, giełdy w Stanach Zjednoczonych odpowiadały za zaledwie 8 proc. globalnych IPO w ujęciu wolumenowym i 9 proc. w przychodach.

Największe IPO w regionie Azji i Pacyfiku, które odbyło się pomiędzy 1 lipca a 15 września, to oferta akcji  NetLink NBN Trust, mająca wartość 1,7 mld USD. Walory trafiły do obrotu na giełdzie w Singapurze.

Był to równocześnie drugi pod względem wielkości debiut na giełdzie w ujęciu globalnym w tym okresie.

Mimo że parkiet w Singapurze w III kwartale może pochwalić się największym IPO w regionie, jednak – jak podkreśla EY – największą aktywność  odnotowano w Chinach Kontynentalnych. 

Giełdy w tym kraju były miejscem debiutu  łącznie 144 spółek w III kw. co stanowi 44-proc. udział w globalnych IPO. W Hongkongu przeprowadzono w tym okresie 37 IPO, w Szanghaju 56 zaś w Shenzen 51. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Azja Pacyficzna przewodzi w ofertach IPO