Czytasz dzięki

Azja rośnie dzięki złagodzeniu relacji USA z Chinami

opublikowano: 08-05-2020, 07:55

Na rynkach akcji w Azji przeważa popyt. Pomogło obniżenie napięcia w relacjach między USA i Chinami.

Chiński wicepremier Liu He, przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer oraz sekretarz skarbu Steven Mnuchin rozmawiali w piątek telefonicznie w sprawie realizacji umowy handlowej. Wydane komunikaty sygnalizują brak napięcia i wolę dalszych rozmów. Dlatego pomogły złagodzić niepewność wywołaną niedawnymi groźbami prezydenta Donalda Trumpa i członków jego wobec Chin w związku z pandemią.    

Obecnie Nikkei rośnie w Tokio o 2,35 proc., a oficjalny Topix o 1,9 proc. W Szanghaju główny indeks idzie w górę o 1,0 proc., a CSI300 zyskuje 1,3 proc. W Hongkongu rynek akcji rośnie o 1,1 proc., a w Seulu o 1,2 proc. Regionalny indeks MSCI Asia ex Japan rośnie o 1,25 proc.

Nastroje inwestorów poprawia wzrost kontraktów na indeksy rynków akcji w USA. Idą w górę choć wszystko wskazuje, że piątkowe dane o amerykańskim rynku pracy w kwietniu będą bardzo złe.

- Rynek akcji jest oderwany i optymistyczny. Mamy ten dziwny scenariusz w tym momencie, kiedy rynek obligacji oczekuje katastrofalnych danych i także ma nadzieję na potencjalne dalsze wsparcie przez Fed - powiedział Ryan Felsman, ekonomista CommSec w Sydney.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane