Czytasz dzięki

Azja znów na czerwono, ale próbuje odreagować

opublikowano: 02-04-2020, 06:50

Czwartkowe notowana na azjatyckich giełdach toczą się pod dyktando strony podażowej, ale indeksy zdołały wybić się z dziennych minimów. Nie wykluczone, że do końca sesji części wskaźników uda się jeśli nie wyjść na plus, to przynajmniej znacząco zredukować wcześniejsze przeceny.

Około godziny 6:45 polskiego czasu, tokijski indeks Nikkei zniżkował o 0,25 proc. choć wcześniej spadał o ponad 1,5 proc. Na krawędzi balansował Hang Seng z Hongkongu, który wcześniej zdołał już przebić się powyżej poziomu z środowego zamknięcia.

Zielono zrobiło się za to w Szanghaju, gdzie wskaźnik SCI od początku dnia systematycznie odrabiał straty.

Zupełnie inaczej przebiegają notowania na giełdzie w Bombaju, gdzie indeks Sensex tracił ponad 4 proc. Ponad 2,6 proc. zniżką dzień zakończył z kolei parkiet w Sydney, gdzie spadkom przewodził sektor bankowy, po tym jak nowozelandzki bank centralny nakazał rezygnacje z dywidend z akcji banków. Uderzyło to w australijskie instytucje, które posiadają udziały w dużych pożyczkodawcach z  Nowej Zelandii.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane