Azjatyckie indeksy pod kreską

WST
13-01-2010, 08:20

Środa przyniosła spadki na zdecydowanej większości azjatyckich giełd. Indeksy traciły najmocniej w okresie ostatnich pięciu tygodni. Wśród przyczyn analitycy upatrują reakcje na rozpoczęte zacieśnianie polityki monetarnej w Chinach i będące tego skutkiem, spadki na  rynku surowcowym.

W Tokio, na największej giełdzie tego regionu świata, indeks Nikkei notował na finiszu przecenę rzędu 1,32 proc. Mocno spadały też wskaźniki w Hongkonu i Seulu. Presji podaży poddały się również oba chińskie parkiety.

Wśród mocno przecenianych walorów znalazły się wyemitowane przez czołowe instytucje finansowe. Pod kreską handlowano m.in. akcjami Industrial & Commercial Bank of China i China Construction Bank. Dostało się również spółkom wydobywającym i przetwarzającym surowce, jak choćby w przypadku Baoshan Iron & Steel, największego w Państwie Środka producenta stali. W tym przypadku sprzedających dotykowo zachęciło obniżenie rekomendacji dla akcji spółki przez Morgan Stanley do „zgodnie z rynkiem” oraz dla azjatyckich hut przez Credit Suisse Group.

Na japońskim parkiecie w dół podążały m.in. notowania Komatsu, jednego z największych światowych graczy w sektorze producentów sprzętu budowlanego, który sporo interesów prowadzi na chińskim rynku. Powodów do zadowolenia nie mieli też akcjonariusze Mitsubishi oraz Canona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Azjatyckie indeksy pod kreską