Azjatyckie rynki akcji spadły najniżej w tym roku

opublikowano: 26-07-2021, 08:49

Przecena na rynkach akcji w Chinach spowodowała, że regionalny indeks MSCI spadał do najniższej wartości od grudnia, donosi Reuters.

MSCI Azji-Pacyfiku, z wyłączeniem Japonii, tracił 2,0 proc. w poniedziałek. Pociągnęła go w dół wyprzedaży akcji w Chinach, która spowodowała spadek indeksu krajowych blue chipów nawet o 4,4 proc. do najniższej wartości od grudnia. To największa dzienna zniżka indeksu od ponad roku. Spowodowała ją przecena akcji spółek edukacyjnych po ogłoszeniu przez władze dużych ograniczeń działalności prywatnych firm działających w tym sektorze. Działania władz osłabiły również notowania chińskich spółek nieruchomości.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Uważamy, że gospodarka Chin, a szczególnie ich system finansowy, stoi przed znaczącym ryzykiem w nadchodzących miesiącach w związku z bezprecedensowym zacieśnieniem warunków dla sektora nieruchomości – napisali w raporcie ekonomiści Nomury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane