Azoty Tarnów kupią od ZA Kędzierzyn amoniak za ok. 95 mln zł

ISB
opublikowano: 21-10-2008, 18:57

Spółka Azoty Tarnów jako kupujący i Zakłady Azotowe Kędzierzyn (ZAK) jako sprzedający podpisały umowę sprzedaży ciekłego amoniaku, wyprodukowanego przez ZAK o szacunkowej wartości około 95 mln zł, poinformowały Azoty we wtorek.

Spółka podała, że umowa sprzedaży amoniaku dotyczy okresu od 01.10.2008 do 31.12.2009.

"Opisywana umowa jest największą z umów zawartych pomiędzy Grupą Kapitałową Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach SA, a Grupą Kapitałową Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA od momentu podlegania obowiązkom informacyjnym, tj. 19.06.2008 roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że umowa została uznana za znaczącą ze względu na fakt, że szacunkowa wartość obrotów z Grupą Kapitałową Zakładów Azotowych Kędzierzyn w okresie od 19.06.2008 roku do czasu przekazania raportu przekroczyła 10% kapitałów własnych ZA w Tarnowie-Mościcach.

"Szacunkowa łączna wartość obrotów wynosi około 110,6 mln zł" - głosi też komunikat.

Na początku października, spółka chemiczna Ciech, Zakłady Azotowe Kędzierzyn i Azoty Tarnów podpisały list intencyjny w sprawie zakupu pakietu kontrolnego akcji spółki Anwil.

Ustalono, że 50% udziałów w spółce celowej obejmie Ciech SA, a na ZAK i Azoty Tarnów przypadnie po 25%. Spółki będą odpowiedzialne za finansowanie transakcji proporcjonalnie do zakładanych udziałów.

Na początku września Nafta Polska, odpowiadające w imieniu Skarbu Państwa za sektor chemiczny i naftowy, zaprezentowała koncepcję stworzenia dwóch grup w sektorze wielkiej syntezy chemicznej i ich prywatyzacji do połowy 2010 roku.

ZA Tarnów miały narastająco w I półroczu 2008 roku 40,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy spółki matki wobec 36,26 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 681,08 mln zł wobec 637,51 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Azoty Tarnów kupią od ZA Kędzierzyn amoniak za ok. 95 mln zł