IAR: Miller - kierowcy powinni mieć możliwość wyboru paliwa

opublikowano: 23-12-2002, 09:31

Premier Leszek Miller powiedział, że rząd nie planuje żadnej debaty na temat liberalizacji przepisów dotyczących aborcji.

W porannym wywiadzie na antenie "Sygnałów Dnia" w Programie I Polskiego Radia premier uznał, że reakcja arcybiskupa Józefa Życińskiego na wypowiedź sekretarza generalnego SLD Marka Dyducha była histeryczna. Dyduch zapowiedział, że SLD zamierza zliberalizować ustawowe zapisy dotyczące przeprowadzenia aborcji. Metropolita lubelski arcybiskup Józef Życiński powiedział, że to "szokujący, herodowy prezent pod choinkę". Premier odciął się od wypowiedzi Marka Dyducha i zapewnił, że żadna nowelizacja ustawy o ochronie życia poczętego nie jest przez rząd zamierzona, ani tym bardziej przygotowywana.

Leszek Miller potwierdził, że prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisze dziś ustawę budżetową na przyszły rok.

"Wraz z wicepremierem Grzegorzem Kołodką o godzinie 13 udam się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie pan prezydent złoży podpis pod budżetem" - powiedział szef rządu. Wyraził on przekonanie, że przyszłoroczny budżet będzie sprzyjał przyspieszeniu rozwoju gospodarki.

Premier przyznał, że dużo trudniejsze będzie konstruowanie budżetu na rok 2004, kiedy to od początku maja mamy być w Unii Europejskiej. Leszek Miller wyjaśnił, że główną trudnością będzie gruntowna, wręcz rewolucyjna reforma finansów państwa, którą rząd będzie musiał podjąć.

Zapytany o przyszłość ustawy o biopaliwach, uchwalonej w ubiegłym tygodniu przez Sejm, premier zauważył, że "wszystko jest w tej chwili w rękach pana prezydenta". Dodał, że kierowcy powinni mieć możliwość wyboru, czy na stacjach chcą tankować biopaliwa, czy paliwa bez dodatków biokomponentów.

IAR:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu