IAR: Miller - Polska poza UE oznacza odpływ inwestycji

22-04-2003, 08:58

Polska poza Unią Europejską, to kraj drugiej kategorii skazany na życie na marginesie i powolny rozwój gospodarczy - twierdzi premier Leszek Miller. Dzisiejszy gość radiowych Sygnałów Dnia, powołując się na raport niezależnych instytucji ekonomicznych na temat korzyści i kosztów przystąpienia Polski do UE, powiedział, że po wstąpieniu do Unii Polska ma wielką szansę zrównania sie poziomem rozwoju z krajami, którym teraz zazdrości.

Leszek Miller przekonywał, że jeśli Polska pozostanie poza Unią, z kraju odpłynie kapitał zagraniczny, bo jego właściciele będa woleli inwestować gdzie indziej. Pozostaniemy odgrodzeni barierami celnymi, co nie wpłynie dodatnio na rozwój handlu i gospodarki. Polska młodzież nie będzie mogła swobodnie studiować na wybranych przez siebie uczelniach a Polacy nie będa mogli swobodnie poruszać się po świecie. Premier zauważył, że po wstąpieniu do Unii poprawa nie nastąpi od razu, jednak jest pewna w perspektywie rozwoju naszego kraju w ramach wspólnoty europejskiej. Jego zdaniem, wejscie do Unii to początek wielkiego remontu naszego kraju i wielkiej modernizacji naszego państwa.

Każdy kto nawołuje do głosowania w referendum przeciwko przystapieniu Polski do Unii, skazuje nasz kraj i społeczeństwo na byt drugiej katgorii - uważa premier Leszek Miller.

IAR:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / <b>IAR:</b> Miller - Polska poza UE oznacza odpływ inwestycji