IAR: minister rolnictwa o ustawie o ustroju rolnym

opublikowano: 16-04-2003, 09:04

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Adam Tański powiedział, że ustawa o ustroju rolnym stwarza możliwość kontrolowania przez państwo obrotu ziemią i nie dopuszcza do jej nadmiernej koncentracji w jednym ręku. Ustawę podpisał już prezydent.

Dzisiejszy gość Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że obrót ziemią będzie kontrolować nowa agencja nieruchomości rolnych, która będzie miała prawo jej pierwokupu. Minister Tański przyznał, że są osoby, ktore mają już bardzo dużo ziemi rolnej. Dodał jednak , że te osoby przeważnie dzierżawią ziemię i po upływie okresu dzierżawy wróci ona do agencji nieruchomości.

Minister rolnictwa wezwał też rolników - właścicieli działek, które mogą być objęte dopłatami unijnymi, by jak najszybciej zwracali się do powiatowych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartografii w celu uzyskania potwierdzenia powierzchni ziemi, która dysponują.

IAR:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>IAR:</b> minister rolnictwa o ustawie o ustroju rolnym