IAR: Rybacy grożą blokadą czterech największych polskich portów

11-01-2003, 16:17

4 największe polskie porty mogą zostać zablokowane przez kutry rybackie już w najbliższy piątek, jeśli do 16 stycznia nie zostaną przywrócone zasady sprzedaży paliwa żeglugowego. Taką decyzję podjął dziś w Ustce sztab kryzysowy armatorów i rybaków.

W posiedzeniu sztabu kryzysowego armatorów i rybaków biorą udział przedstawiciele Zrzeszenia Rybaków Morskich z Gdyni, Stowarzyszenia Armatorów Rybackich z Kołobrzegu i Krajowej Izby Rybackiej z Ustki. Członkowie sztabu kryzysowego pracują nad oświadczeniem, które głównie skierowane jest do Ministerstwa Rolnictwa. Armatorzy ostrzegają w nim o możliwości przeprowadzenia akcji protestacyjnej.

Dziesięć dni temu rybacy zostali zaskoczeni wzrostem cen paliwa do kutrów. Dotychczasowa cena - złotówka za litr wzrosła o blisko 40 procent.Wzrost cen paliwa o 40 groszy dla dużego kutra oznacza wzrost kosztów dwutygodniowego wyjścia w morze o około 10 tysięcy złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>IAR</b>: Rybacy grożą blokadą czterech największych polskich portów