IAR: W zamachu w Groznym zginęło kilkadziesiąt osób

opublikowano: 27-12-2002, 20:41

W dzisiejszym zamachu na tak zwany "Dom Rządowy" w stolicy Czeczenii Groznym zginęło - według ostatnich ustaleń - co najmniej 38 osób, ponad 70 zostało rannych - poinformował przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa do Spraw Nadzwyczajnych Wiktor Bielcow. Spod ruin budynku ratownicy wydobyli 4 żywe osoby.

Akcja ratunkowa jest kontynuowana. Zdaniem ratowników, łączna liczba ofiar śmiertelnych i rannych w zamachu może sięgnąć 200. Tyle właśnie osób mogło być w budynku w chwili eksplozji.

"Dom Rządowy" był siedzibą prorosyjskiej administracji należącej do Federacji Rosyjskiej Czeczenii, największym i najnowocześniejszym budynkiem w Groznym. Były tam biura kilku resortów.

Czeczeńska prokuratura poinformowała, że zamachu dokonali dwaj terroryści-samobójcy, którzy dwoma samochodami - ciężarówką i samochodem terenowym - staranowali ogrodzenie z bocznej strony budynku. W ciężarówce znajdowało się około tony dynamitu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>IAR</b>: W zamachu w Groznym zginęło kilkadziesiąt osób