ISB: Belka liczy na wsparcie RPP dla strategii rządu

Internet Securities
opublikowano: 30-01-2002, 13:54

Minister finansów Marek Belka spodziewał się asymetrycznej obniżki stóp procentowych, powiedział ISB rzecznik ministerstwa Marcin Kaszuba. Belka oczekuje, że środowa decyzja RPP o obniżce stopy interwencyjnej o 150 pb, a lombardowej i redyskonta weksli o 200 pb, to początek wspierania przez RPP „Strategii gospodarczej rządu na lata 2002-2005”, dodał Kaszuba.

Minister finansów Marek Belka spodziewał się asymetrycznej obniżki stóp procentowych, powiedział ISB rzecznik ministerstwa Marcin Kaszuba. Belka oczekuje, że środowa decyzja RPP o obniżce stopy interwencyjnej o 150 pb, a lombardowej i redyskonta weksli o 200 pb, to początek wspierania przez RPP „Strategii gospodarczej rządu na lata 2002-2005”, dodał Kaszuba.

„Belka spodziewał się asymetrycznej obniżki stóp procentowych. Uważa, że jest to ruch ostrożny i chciałby interpretować tę decyzję jako początek wsparcia programu gospodarczego rządu przez Radę Polityki Pieniężnej” - powiedział Kaszuba.

Wcześniej w środę Belka powiedział, że budżet na 2002 rok i przyjęta we wtorek „Strategia gospodarcza rządu na lata 2002-2005” daje miejsce na znaczną obniżkę stóp procentowych.

Analitycy spodziewali się obniżki stóp o 100-150 pb i nie wykluczali, że stopa interwencyjna zostanie obcięta głębiej. Konferencja prasowa RPP została zwołana na 16:00 w środę.

Obecnie wicepremier Belka udał się z wizytą do Stanów Zjednoczonych, dodał Kaszuba. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu