ISB: cena detaliczna benzyny E95 wzrosła we IX o 1,2% m/m

Marek Druś
opublikowano: 07-10-2002, 14:56

Średnia cena detaliczna benzyny Eurosuper 95 wzrosła we wrześniu o 1,2% w porównaniu z poprzednim miesiącem i wyniosła 3,32 zł/l. Średnia cena detaliczna oleju napędowego w sierpniu wzrosła o 1,9% do 2,66 zł/l, poinformowała w poniedziałek Nafta Polska w raporcie przygotowanym dla agencji ISB.

W sierpniu ceny detaliczne zarówno benzyny Eurosuper 95, jak i oleju napędowego wzrosły o 2,0%.

Ceny paliw stanowią 2,8% koszyka inflacji, ale według analityków wpływają one również na inne składniki wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poda wysokość inflacji za wrzesień, 15 października. Ministerstwo Finansów spodziewa się, że we wrześniu inflacja utrzyma się na sierpniowym poziomie 1,2%.

W okresie styczeń-wrzesień 2002 roku średnia cena detaliczna benzyny Eurosuper 95 wzrosła o 10,6%. Średnia cena detaliczna oleju napędowego wzrosła w tym okresie o 5,6%. (ISB)

pk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB:</b> cena detaliczna benzyny E95 wzrosła we IX o 1,2% m/m