ISB: Fitch liczy na kolejną obniżkę stóp w marcu lub kwietniu

Internet Securities
opublikowano: 31-01-2002, 12:02

Agencja Fitch liczy, że RPP obniży stopy procentowe o 150 pb w marcu lub kwietniu Agencja ratingowa Fitch liczy na to, że Rada Polityki Pieniężnej (RPP) obniży stopy procentowe o 150 pb, być może już w marcu lub kwietniu, powiedział w czwartek dziennikarzom szef misji Fitcha w Polsce James McCormack.

Agencja Fitch liczy, że RPP obniży stopy procentowe o 150 pb w marcu lub kwietniu

Agencja ratingowa Fitch liczy na to, że Rada Polityki Pieniężnej (RPP) obniży stopy procentowe o 150 pb, być może już w marcu lub kwietniu, powiedział w czwartek dziennikarzom szef misji Fitcha w Polsce James McCormack.

„Nie zgłaszałbym sprzeciwu, gdyby RPP obniżyła stopy procentowe o 150 pb w tym roku. (...) Być może nastąpi to w marcu lub w kwietniu” - powiedział McCormack.

RPP obniżyła w środę stopę interwencyjną o 150 pb do 10,0%, lombardową o 200 pb do 13,5% i stopę redyskonta weksli o 200 pb do 12,0%, a stopę depozytową o 100 pb do 6,5%. RPP utrzymała neutralne nastawienie w polityce pieniężnej. Zmiany wchodzą w życie od 31 stycznia. Analitycy spodziewają się kolejnej obniżki o 100-200 pb w marcu lub kwietniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane