ISB: Impexmetal wyemituje obligacje na przełomie II i III 2003 r.

opublikowano: 26-11-2002, 18:35

Impexmetal SA planuje, że do emisji obligacji zamiennych na akcje, o wartości do 80 mln zł, dojdzie na przełomie lutego i marca 2003 roku - poinformował w środę agencji ISB Krzysztof Adamski, członek zarządu i dyrektor finansowy Impexmetalu.

"Na przełomie lutego i marca planujemy wyemitować obligacje o kilkuletnim okresie konwersji. Ewentualna zmiana sił w akcjonariacie spółki byłaby więc odsunięta do momentu konwersji" - powiedział ISB Krzysztof Adamski.

"Wysłaliśmy informację do Skarbu Państwa z zapytaniem o możliwość uczestniczenia w tej emisji" - dodał.

Wcześniej Impexmetal informował o zamiarze emisji 3-letnich obligacji zamiennych na akcje. W przypadku zamiany obligacji na akcje spółki, akcje te stanowiłyby 42,86% kapitału. Kapitał Impexmetalu dzieli się obecnie na 10,6 mln akcji.

Wstępne zainteresowanie objęciem dużej części obligacji wyraził fundusz Templeton, akcjonariusz spółki.

Adamski widzi możliwość, aby emisja nie zmieniła parytetu sił w akcjonariacie Impexmetalu. "Naszym zdaniem jest możliwość, aby Skarb Państwa objął te obligacje" - powiedział.

Zarząd spółki zwołał na 20 grudnia WZA Impexmetalu, które ma zatwierdzić plany emisji, która umożliwiłaby sfinansowanie zadłużenia odsetkowego spółki.

Adamski powiedział, że zadłużenie grupy Impexmetalu sięga obecnie 650 mln zł. Z tego 580 mln zł to kredyty krótkoterminowe.

W 2003 roku Impexmetal chce pozyskać ze sprzedaży aktywów od 130 do 170 mln zł.

"W przypadku Huty Zawiercie, chcemy wyłonić krótką listę inwestorów w styczniu przyszłego roku" - powiedział Adamski. Spółka niebawem roześle memoranda inwestycyjne do inwestorów.

Grupa Impexmetalu, specjalizująca się w produkcji i obrocie metalami nieżelaznymi, odnotowała po III kwartałach ponad 16 mln zł zysku netto.

"Jesteśmy pełni optymizmu, jeśli chodzi o wyniki. Po trzech kwartałach są one nadal rosnące. Wynik netto po trzech kwartałach nie powinien się istotnie zmienić na koniec roku" - powiedział Adamski.

Grupa Impexmetalu miała w trzecim kwartale tego roku 22,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 2,9 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody grupy wyniosły 764,2 mln zł wobec 816,8 mln zł rok wcześniej.

Akcjonariuszami Impexmetalu są: Skarb Państwa (31,50% akcji i głosów), Franklin Resources (18,39%), Nomura International (15,28%), Huta Aluminium Konin (14,22%) oraz S and I SA (5,44%).

Monika Romaniuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB</b>: Impexmetal wyemituje obligacje na przełomie II i III 2003 r.