ISB: Kęty zapowiadają podwyższenie prognoz na 2003 rok

06-05-2003, 12:28

Warszawa, 06.05.2003 (ISB) -- Prezes Kęt SA zapowiedział we wtorek podwyższenie prognoz wyników spółki na 2003 rok w trzecim kwartale tego roku.

Kety podawały wcześniej, że w roku 2003 jej przychody i zysk netto wzrosną o ponad 20% i wyniosą odpowiednio 634 mln zł i 57 mln zł.

"Zarząd zastanawia się nad korektą prognozy in plus. Po drugim kwartale zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja w rządzie i sytuacja w gospodarce. Wówczas będzie znany również wynik referendum, który jednak nie będzie miał dla nas większego znaczenia" - powiedział prezes Kęt Jan Kryjak na konferencji prasowej.

"Ewentualne zmiany kursowe nie są dla nas zagrożeniem, jesteśmy przed nimi zabezpieczeni" - dodał.

Zarząd podtrzymał zamiar wypłacania dywidendy w kolejnych latach. W tym roku będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu spółki, które odbędzie się 30 maja, wypłatę dywidendy w wysokości ok. 2 zł na akcję, zgodnie z budżetem spółki na 2003 rok. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB</b>: Kęty zapowiadają podwyższenie prognoz na 2003 rok