ISB: KGHM nie spodziewa się, by MSP użyło jego akcji do dokapitalizowania KW

Przemek Barankiewicz
09-07-2003, 16:30

KGHM Polska Miedź nie spodziewa się, by Skarb państwa użył jego akcji do dokapitalizowania Kompanii Węglowej, powiedział w środę prezes KGHM Stanisław Speczik.

"Pytałem o to ministra skarbu Piotra Czyżewskiego przed tygodniem, gdy te informacje po raz pierwszy się pojawiły. Stanowczo to dementował (...) Uznaję, że to dementi obowiązuje" - powiedział Speczik dziennikarzom.

Speczik powiedział też, że rozmawiał z dwoma ministrami z resortu gospodarki. "Żaden nie potrafił mi tego potwierdzić" - dodał.

Tymczasem, prezes KW Maksymilian Klank powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że spodziewa się, że holding do końca lipca otrzyma aktywa płynne o wartości 400 mln zł i że mają to być właśnie akcje KGHM.

Rząd w czerwcu zgodził się na dokaptalizowanie KW akcjami Skarbu Państwa o wartości 400 mln zł. Odpowiedni wniosek o dokapitalizowanie został już przesłany do Ministerstwa Skarbu.

Zarząd KGHM nie jest entuzjastycznie nastawiony do przekazania jego akcji do KW.

"Cóż możemy zrobić, jedynie lobbować politycznie, aby tego nie robić" - powiedział Klank.

Speczik dodał, że KW natychmiast by te akcje upłynniła i doszłoby do dalszego rozproszenia akcjonariatu.

Skarb Państwa ma jeszcze 44,3% akcji miedziowego koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB</b>: KGHM nie spodziewa się, by MSP użyło jego akcji do dokapitalizowania KW