ISB: MSP chce by to rząd zatwierdził 9 IX prywatyzację PHS

opublikowano: 29-08-2003, 14:33

Resort Skarbu zapowiada parafowanie jeszcze w piątek umowy prywatyzacyjnej PHS z międzynarodowym inwestorem LNM, zainteresowanym ich przejęciem, jednak z podjęciem ostatecznej decyzji chce wstrzymać się do 9 września, kiedy rząd ma zatwierdzić warunki tej prywatyzacji - powiedział w piątek dziennikarzom minister skarbu Piotr Czyżewski.

„Pewnie parafujemy dziś umowę prywatyzacji PHS i wówczas w przyszłym tygodniu będziemy czekać na opinię międzyresortowego zespołu do spraw prywatyzacji” – powiedział Czyżewski.

„Z faktu parafowania umowy nie wynikają jeszcze zobowiązania dla stron. (...)Mam nadzieję, że projekt doprowadzimy do końca. Jeśli nie, to wówczas będziemy szukać rozwiązań zastępczych. ” – dodał.

Problemem w negocjacjach jest, to ile z ponad 4 mld zł długów PHS amerykański inwestor zgodzi się przejąć kupując PHS.

Minister powiedział, że chciałby by rada ministrów wypowiedziała się w sprawie prywatyzacji PHS na posiedzeniu we wtorek 9 września. Po parafowaniu umowy zespół negocjacyjny ma sformułować swoje stanowisko w sprawie wyników negocjacji. MSP działa w porozumieniu z ministrem gospodarki i przedkłada wniosek radzie ministrów. Jeśli rada uzna, że warunki prywatyzacji spełniają jej oczekiwania to opiniuje projekt, co otwiera drogę do podpisania ostatecznej umowy prywatyzacyjnej. (ISB)

mor/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB:</b> MSP chce by to rząd zatwierdził 9 IX prywatyzację PHS