ISB: MSP sprzedało 85% Stoenu niemieckiemu RWE za 1,5 mld zł

15-10-2002, 18:39

Ministerstwo Skarbu podpisało umowę sprzedaży 85% akcji warszawskiego dystrybutora energii Stoen SA niemieckiemu koncernowi energetycznemu RWE za 1,5 mld zł, powiedział we wtorek minister skarbu Wiesław Kaczmarek.

W ub. tygodniu wiceminister skarbu Ireneusz Sitarski powiedział, że zamknięcie transakcji sprzedaży 85% akcji Stoenu nastąpi do końca 2002 roku.

Umowa ma charakter warunkowy, a jej wejście w życie jest uzależnione od uzyskania decyzji ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), a także od akceptacji odpowiednich organów inwestora.

"Inwestor zamierza zrealizować w spółce w ciągu trzech lat od daty nabycia program inwestycyjny na kwotę co najmniej 422 mln zł, w tym co najmniej 337 mln zł stanowią gwarantowane inwestycje w środki trwałe" - podano w komunikacie po uroczystości podpisania umowy w MSP.

RWE zapewnił także pracownikom spółki w ramach zawartego pakietu socjalnego gwarancje zatrudnienia oraz określił zasady przyszłej współpracy, podano także.

"RWE zapewnił także, że nie będzie wywierać w przyszłości silnej presji cenotwórczej, a będzie sprzyjać konkurencyjności działania Stoenu na liberalizującym się rynku" - czytamy dalej.

Udział Stoenu w polskim rynku energetycznym szacuje się na około 5%. Spółka zanotowała spadek zysku netto do 10 mln zł po I kwartale 2002 wobec 23,8 mln zł w I kw. 2001.

W ubiegłym roku zysk netto firmy wyniósł 27,6 mln zł, a sprzedaż - 1,16 mld zł, podczas gdy zysk operacyjny - 53,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB</b>: MSP sprzedało 85% Stoenu niemieckiemu RWE za 1,5 mld zł