ISB: przetarg na RG trwa, Łukoil nie jest rozpatrywany - MSP

15-05-2003, 14:36

Minister skarbu Piotr Czyżewski w rozmowie z agencją ISB zaprzeczył informacjom prasowym, że Nafta Polska unieważniła przetarg na 75% akcji Rafinerii Gdańskiej z udziałem PKN Orlen SA i brytyjskiego Rotch Energy. Minister zaprzeczył także, by rozważano udział rosyjskiego Łukoila w tej prywatyzacji.

"Nie ma decyzji o unieważnieniu przetargu. Sądzę, że gdyby była, to zostałbym o niej poinformowany" - powiedział ISB Czyżewski.

"Są rozpatrywane różne warianty: mówi się o Grupie Lotos, ale nie był rozpatrywany wariant z udziałem Łukoila, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo" - dodał minister.

Wcześniej w czwartek Polska Agencja Prasowa podała, powołując się na nieoficjalne źródła, że Nafta Polska, prowadząca prywatyzację RG w imieniu Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), anulowała przetarg i opowiedziała się za debiutem RG ze spółkami zależnymi jako Grupa Lotos na GPW. Według tych źródeł, 35% akcji RG miałoby trafić do rosyjskiego Łukoila, poprzedniego partnera Rotcha w konsorcjum na RG.

Czyżewski dodał, że taka decyzja jest niemożliwa i nie sądzi, że tak się stało.

PKN Orlen stara się obecnie w konsorcjum z Rotch Energy o zakup 75% akcji RG. Rafineria opowiada się jednak za samodzielnym rozwojem. Decyzja w sprawie prywatyzacji RG ma zostać podjęta w czerwcu. (ISB)

Marta Koblańska

mk/tom/mw

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB:</b> przetarg na RG trwa, Łukoil nie jest rozpatrywany - MSP