ISB: RG ma zgodę na badanie rafinerii południowych

opublikowano: 09-05-2003, 16:47

Nafta Polska udzieliła zgody Rafinerii Gdańskiej SA na przeprowadzenie due diligence w trzech rafineriach południowych: Czechowice, Jasło oraz Glimar, powiedział w piątek Krzysztof Mering, rzecznik Nafty Polskiej potwierdzając informacje agencji ISB.

"Nafta Polska udzieliła zgody Rafinerii Gdańskiej na prowadzenie due diligence w rafineriach południowych" - powiedział ISB Mering.

Mering nie powiedział, na jaki czas RG otrzymała zgodę na prowadzenie badania, ani kiedy due diligence mogłoby się rozpocząć.

Z informacji ISB wynika, że RG może rozpocząć badanie w poniedziałek, 12 maja.

Rafineria Gdańska stara się doprowadzić do realizacji programu niezależnego rozwoju, który zakłada konsolidację spółki z rafineriami południowymi oraz spółką wydobywającą ropę z dna Morza Bałtyckiego - Petrobaltic, a w przyszłości debiut publiczny. Niezależny rozwój rafinerii wykluczyłby przejęcie spółki przez PKN Orlen, który stara się o zakup 75% akcji RG wspólnie z Rotch Energy.

Pod koniec kwietnia PKN Orlen wyraził gotowość do wzięcia udziału w konsolidacji rafinerii południowych. Wcześniej prasa spekulowała, że udział Orlenu w konsolidacji warunkuje potencjalną zgodę Nafty Polskiej na sprzedaż RG Orlenowi.

Orlen zwrócił się do Nafty Polskiej o zgodę na badanie, ale Nafta Polska odmówiła spółce. (ISB)

Marta Koblańska

mk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / <b>ISB:</b> RG ma zgodę na badanie rafinerii południowych