ISB: Rząd planuje 9 mld zł z prywatyzacji w 2004 r. -Hausner

Przemek Barankiewicz
05-09-2003, 15:17

Wicepremier do spraw gospodarczych Jerzy Hausner zapowiedział, że uzyskanie zaplanowanych w budżecie na ten rok wpływów prywatyzacyjnych jest niemożliwe, natomiast w przyszłym roku rząd planuje osiągnąć z tego tytułu dochody w wysokości 9,0 mld zł brutto.

"Nie ma już możliwości, żeby minister skarbu zrealizował wpływy prywatyzacyjne na ten rok. W roku przyszłym chcemy osiągnąć 9 mld zł brutto, tak, jak było pierwotnie planowane na ten rok" - powiedział Hausner dziennikarzom.

Zaplanowane w budżecie wpływy prywatyzacyjne na 2003 rok wynoszą 7,4 mld zł, a wpływy prywatyzacyjne brutto mają wynieść 9,1 mld zł.

Do końca lipca do budżetu wpłynęło z tegorocznej prywatyzacji ok. 1,4 mld zł, czyli 18,4% rocznego planu.

W przyszłym roku ma być sprywatyzowany m.in. PKO Bank Polski, Południowy Koncern Energetyczny (PKE), Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP).

Karolina Słowikowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB</b>: Rząd planuje 9 mld zł z prywatyzacji w 2004 r. -Hausner