ISB: rząd poda dziś źródła wyższych wpływów budżetowych

21-11-2002, 08:47

Rząd oczekuje wyższych wpływów budżetowych w 2003 więc nie będzie redukował wydatków po odrzuceniu przez Trybunał Konstytucyjny ustawy o abolicji podatkowej, która miała przynieść przyszłorocznemu budżetowi 600 mln zł, poinformował w czwartek minister finansów Grzegorz Kołodko.

„Z innych tytułów będzie więcej wpływów budżetowych. Nie będzie cięć wydatków,” powiedział Kołodko w czwartkowym wywiadzie dla I Programu Polskiego Radia, tłumacząc wyższe niż pierwotnie zakładano przychody w 2003 postępującym ożywieniem gospodarczym.

Minister przyznał także, że wpływy z ustawy restrukturyzacyjnej szacowane w przyszłorocznym budżecie na 1,3 mld zł będą niższe niż założono. Nie określił jednak o ile niższe.

„Zgłosiło się około 60.000 przedsiębiorców, z czego zdecydowana większość to małe i średnie spółki,” powiedział Kołodko.

Minister powiedział także, że szczegóły rozwiązań jakie zaproponuje rząd w związku z odrzuceniem ustawy abolicyjnej oraz niższymi wpływami z ustawy restrukturyzacyjnej zostaną przedstawione w czasie II czytania projektu budżetu na 2003 rok w Sejmie, czyli w czwartek o 9.00.(ISB)

pk/mk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB:</b> rząd poda dziś źródła wyższych wpływów budżetowych