ISB: wybór doradcy przy prywatyzacji PKO BP później

15-04-2003, 13:15

Termin składania ofert w przetargu na wybór doradcy ministra skarbu przy prywatyzacji banku PKO BP SA zostanie przesunięty, wynika z nieoficjalnych informacji agencji ISB.

Oferty od firm starających się o bardzo intratny kontrakt na doradzanie przy prywatyzacji banku PKO BP będą prawdopodobnie przyjmowane na początku maja, a nie - jak wcześniej planowano - do 18 kwietnia, dowiedziała się ISB.

Przyczyną zmiany terminu jest zgłoszenie przez firmy doradcze szeregu pytań dotyczących Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, na podstawie której konsultanci przygotowują oferty przetargowe na doradzanie.

Obecnie resort skarbu przygotowuje odpowiedzi i wyjaśnienia dla potencjalnych oferentów przetargu. Według ustawy o zamówieniach publicznych, jeśli do zamawiającego wpłynie jakiekolwiek pytanie dotyczące postępowania przetargowego, powinien przesunąć termin przyjmowania ofert.

Według ustaleń ISB, firmy, które starają się o kontrakt na doradzanie MSP przy prywatyzacji PKO BP, we wtorek po południu lub w środę mają otrzymać nową datę składania ofert.

Zadaniem doradcy jest przygotowanie analiz przedprywatyzacyjnych, opracowanie strategii prywatyzacji oraz przeprowadzenie sprzedaży akcji banku. Według planów MSP w pierwszym etapie prywatyzacji PKO BP na przełomie 2003/2004 roku na giełdę ma trafić do 30% akcji banku. (ISB)

Marcin Zaremba

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB:</b> wybór doradcy przy prywatyzacji PKO BP później