ISB: zagraniczne kontrakty ComArchu podwyższą zysk w II półroczu

Przemek Barankiewicz
25-06-2003, 18:52

Podpisane niedawno kontrakty zagraniczne będą miały bezpośredni wpływ na zysk ComArchu SA w drugim półroczu, powiedział agencji ISB w środę prezes spółki Janusz Filipiak.

W środę ComArch poinformował, że wraz ze spółkami zależnymi zawarł kontrakty na wdrożenie swoich systemów informatycznych dla telekomunikacji w Niemczech, Białorusi, na Ukrainie i w Nikaragui na łączną kwotę prawie 7 mln zł. W ubiegłym tygodniu spółka poinformowała o wygraniu przetargu na wdrażanie systemu informatycznego dla Stanu Waszyngton o wartości 2,2 mln USD.

„Te wartości, które pokazaliśmy, to jest 100% naszej marży, czyli czysty pieniądz dla naszej firmy, co oznacza, że to bezpośrednio wpłynie na nasz zysk” – powiedział ISB Filipiak.

Kontrakty te wpłyną na wyniki spółki w drugiej połowie roku.

„Skonsumujemy te kontrakty w drugiej połowie roku. (...) Najkrótszy cykl realizacji kontraktu u nas to trzy miesiące, a najczęściej jest to 6-9 miesięcy” – powiedział Filipiak.

W tym roku ComArch zamierza podpisać kolejne kontrakty zagraniczne o wartości kilku mln USD, powiedział Filipiak, ale nie chciał ujawnić konkretnych kwot.

Wyniki finansowe za drugi kwartał będą wyższe niż w tym samym okresie 2002 roku, powiedział też prezes spółki.

ComArchu miał w drugim kwartale 2002 roku 2,1 mln zł zysku netto przy przychodach 33,0 mln zł. Spółka opublikuje swoje wyniki za drugi kwartał 4 sierpnia.

Magdalena Wierzchowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / <b>ISB</b>: zagraniczne kontrakty ComArchu podwyższą zysk w II półroczu