B. komornik oskarżony o przywłaszczenie 944 tys. zł

PAP
opublikowano: 11-09-2013, 10:38

O przywłaszczenie ponad 944 tysięcy złotych i przekroczenie uprawnień oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Koninie byłego komornika z Urzędu Skarbowego w Turku (Wielkopolskie). Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Jak poinformował w środę PAP Krzysztof Szczesiak z Prokuratury Okręgowej w Koninie, akt oskarżenia trafił do konińskiego sądu. Przestępczy proceder miał trwać 10 lat. 46-letni Andrzej W. był kierownikiem referatu egzekucji administracyjnej.

Prokuratura ustaliła, że mężczyzna miał pokrywać zaległe zobowiązania skarbowe podatników środkami z egzekucji innych podmiotów, które powinny trafić na konto urzędu skarbowego. Jednocześnie przywłaszczał pieniądze otrzymane od dłużników, którym płacił zaległości.

Jak wyliczyli śledczy, Andrzej W. miał obracać w ten sposób pieniędzmi z dochodów urzędu ponad 430 razy.

Prokuratura podkreśla, że cały proceder był wyjątkowo skomplikowany. Śledczy nie chcą ujawniać wszystkich szczegółów dotyczących sprawy.

W trakcie śledztwa prokuratura zabezpieczyła majątek o wartości ok. 340 tys zł. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny, poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. zł, oraz zakazu opuszczania kraju.

Sprawa wyszła na jaw po wewnętrznej kontroli przeprowadzonej w urzędzie. Po tej kontroli Andrzej W. stracił pracę. W urzędzie pracował od 1991 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / B. komornik oskarżony o przywłaszczenie 944 tys. zł