PAP: Kandydaci do RPP przed komisją finansów 26 sierpnia

opublikowano: 18-08-2003, 20:59

18.8.Warszawa (PAP) - Posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych, na którym zostaną przesłuchani kandydaci do Rady Polityki Pieniężnej, zaplanowano na 26 sierpnia na godz. 10.00 - poinformował w poniedziałek PAP przewodniczący Komisji Mieczysław Czerniawski.

Rekomendacja Komisji jest konieczna przed podjęciem przez Sejm decyzji w sprawie wyboru nowego członka RPP.

"Posiedzenie zaplanowano na 26 sierpnia na godz. 10.00, a posiedzenie Sejmu rozpoczyna się o godz. 12.00. Prawdopodobnie o 17.00 rozpocznie się seria głosowań, wśród których może być głosowanie w sprawie nowego członka RPP. Ale o tym musi zdecydować marszałek i prezydium" - powiedział PAP Czerniawski.

Aby Sejm już 26 sierpnia mógł głosować w tej sprawie, potrzebna jest zgoda Sejmu. Według regulaminu Sejmu "rozpatrzenie przez Sejm wniosku (...) może się odbyć nie wcześniej niż następnego dnia po dniu doręczenia posłom druku zawierającego opinię komisji".

Gdyby Sejm wybrał nowego członka RPP już 26 lub 27 sierpnia, to mógłby on wziąć udział w sierpniowych obradach Rady Polityki Pieniężnej, które zaplanowano na 26-27 sierpnia.

Sejm wybierze nowego członka spośród trzech kandydatów, którymi są: wiceminister finansów Jan Czekaj, rekomendowany przez klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej; prof. Jan Winiecki proponowany przez Platformę Obywatelską oraz Stefan Kurowski, zgłoszony przez Ligę Polskich Rodzin.

Największe szanse na wybór ma Czekaj, popierany także przez Unię Pracy oraz - prawdopodobnie - przez Polskie Stronnictwo Ludowe. (PAP)

:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu