PAP: w poniedziałek MPS zajmie stanowisko ws. zobowiązań Elektrimu wobec PAK

Przemek Barankiewicz
11-07-2003, 19:36

Resort Skarbu Państwa powinien w poniedziałek zająć stanowisko wobec planów Elektrimu opóźnienia o dziewięć miesięcy oddania inwestycji PAK II (Zespołu Elektrowni Pątnów, Adamów, Konin II). W piątek Elektrim zwrócił się w tej

sprawie do resortu - poinformował PAP prezes Elektrimu Piotr Nurowski.

"Dzisiaj złożyliśmy w MSP naszą propozycję w sprawie przesunięcia terminu oddania budowy Pątnów II. Z rozmów w resorcie skarbu wynika, że ministerstwo ze zrozumieniem podchodzi do naszych postulatów" - powiedział PAP Nurowski.

Dodał, że stanowisko MSP powinno być znane w poniedziałek.

"Jeżeli MSP podejmie z nami rozmowy na temat zmiany umowy prywatyzacyjnej PAK, to szczegóły zostaną ustalone w zespołach roboczych" - powiedział Nurowski.

Jego zdaniem przesunięcie terminu oddania inwestycji pozwoli spółce spokojnie myśleć o znalezieniu koniecznego finansowania inwestycji.

W przesłanym w piątek komunikacie Elektrim poinformował, że nakłady poniesione do momentu czasowego zawieszenia projektu Pątnów II wyniosły 207 mln euro i o ponad 100 mln euro przekroczyły wysokość zadeklarowaną w umowie prywatyzacyjnej.

Jednak na dokończenie inwestycji spółka potrzebuje jeszcze około 330 mln euro, które ma zamiar pożyczyć od banków.

Nurowski poinformował, że jeżeli pomyślnie zakończą się prowadzone obecnie rozmowy z resortem skarbu, w następnej kolejności spółka będzie chciała poruszyć kwestię połączenia PAK z kopalniami węgla brunatnego dostarczających węgiel do Elektrowni.

"Jak najszybciej zamierzamy także rozwiązać problem niewykupionych do dziś akcji PAK będących w posiadaniu pracowników spółki" - powiedział Nurowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>PAP</b>: w poniedziałek MPS zajmie stanowisko ws. zobowiązań Elektrimu wobec PAK